strona domowa
strona domowa
Strażacka Niedziela w Pruchniku
poniedziałek, 25 września 2017 10:31

W niedzielę 24 września 2017 r. na stadion sportowy do Pruchnika zjechali strażacy - zwycięzcy zawodów gminnych ze wszystkich gmin Powiatu Jarosławskiego, aby rywalizować o tytuł najlepszej Jednostki OSP podczas VIII Zawodów Sportowo Pożarniczych.

Podczas zawodów rozegrano 2 konkurencje - sztafetę pożarniczą 7 x 50 m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe w trzech kategoriach - męskie drużyny pożarnicze – Grupa A, kobiece drużyny pożarnicze – Grupa C oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze MDP. Ze względu na pogodę odwołana została musztra, która zgodnie z regulaminem nie jest wliczana do klasyfikacji końcowej.

 

Wyniki przedstawiają się następująco:

Grupa „A”
Miejsce    Jednostka    Wynik końcowy

I     OSP Bystrowice             86,03
II    OSP Cieszacin Wielki    106,06
III  OSP Miękisz Stary         108,88
IV  OSP Rozbórz Długi        110,55
V   OSP Zgoda                   118,75
VI   OSP Skołoszów           120,06
VII  OSP Roźwienica          120,20
VIII OSP Cetula                120,38
IX  OSP Łowce                 123,37
X  OSP Rokietnica             133,79

Grupa „C”
Miejsce    Jednostka    Wynik końcowy

I    OSP Laszki                 124,55
II   OSP Skołoszów           132,22
III  OSP Rudołowice         232,21
IV  OSP Hawłowice           Dyskw.

Grupa „ MDP – chłopcy”
Miejsce    Jednostka    Wynik końcowy
I  OSP Wola Buchowska    967,94
II OSP Skołoszów             929,47

Grupa „ MDP – dziewczęta”
Miejsce    Jednostka    Wynik końcowy
I   OSP Skołoszów           939,98
II OSP Wólka Pełkińska    851,07

Organizatorem zawodów była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Jarosławiu, Gmina Pruchnik, a patronat nad imprezą objął Pan Tadeusz Chrzan Starosta Jarosławski, który ufundował puchary dla zwycięskich drużyn.

Wśród gości zaproszonych, którzy zaszczycili swoją obecnością byli m.in.: parlamentarzyści - Anna Szmidt – Rodziewicz oraz Mieczysław Kasprzak, mł. bryg. Andrzej Marczenia Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Józef Szkoła – Wicestarosta Jarosławski, mł. bryg. Krzysztof Kowal – Komendant Powiatowy PSP w Jarosławiu wraz z Zastępcą bryg. Zygmuntem Jasiłkiem oraz pracownikami KP PSP, który sędziowali zawody, Stanisław Górski – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Jarosławiu, Wacław Szkoła – Burmistrz Pruchnika, przedstawiciele władz samorządowych oraz Zarządów Gminnych Związku OSP RP z terenu powiatu jarosławskiego oraz licznie zgromadzona publiczność.

W związku z tym, iż pruchnicki stadion, jako jedyny w powiecie, posiada bieżnię tartanową oraz odpowiednie zaplecze został wybrany na organizację tej imprezy i można śmiało stwierdzić, że pomimo niesprzyjającej aury, spełnił oczekiwania organizatorów.

Organizację imprezy wsparły firmy i instytucje z terenu powiatu jarosławskiego. Były to m.in.:
• Starostwo Powiatowe w Jarosławiu
• Gmina Pruchnik
• Ochotnicza Straż Pożarna Pruchnik I
• GREINPLAST PLUS Sp. z o.o. Sp.k. oddział Jarosław
• ELKUR spółka jawna – Jarosław
• Agroservice II s.c. Jarosław
• Zakład Przetwórstwa Mięsnego "Szarek" Andrzej Szarek, Widna Góra
• P.P.H.U. SUBOR ZAKŁAD PRACY CHRONIONEJ EWA PTAK - Staszów
• GS Samopomoc Chłopska w Jarosławiu
• Fundacja Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. H. i T. Zielińskich w Jarosławiu

Zwycięzcy z poszczególnych kategorii będą reprezentować nasz powiat podczas zawodów wojewódzkich.

 

  Wejscia: 2216