strona domowa
strona domowa
XVIII Podkarpacki Rajd Pieszy Szkół im. Jana Pawła II
piątek, 29 września 2017 10:50

Piękna słoneczna pogoda, chęć propagowania turystyki pieszej i zdrowego trybu życia oraz, a nade wszystko wspomnienie osoby i dzieła św. Jana Pawła II - tak można w skrócie opisać XVIII już rajd pieszy, który odbył się w środę 27.09.2017 r.

Oficjalne rozpoczęcie odbyło się tradycyjnie na Pruchnickim Rynku, gdzie Eugeniusz Mikłasz – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Świebodnej powitał wszystkich zgromadzonych oraz przedstawił planowany program imprezy. W imieniu włodarza gminy Burmistrza Pruchnika, Robert Grządziel Sekretarz Gminy Pruchnik powitał wszystkich uczestników rajdu życząc dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń z wizyty na pięknej Ziemi Pruchnickiej.

W związku z tym, że ta cykliczna impreza odbyła się już po raz 18, Sekretarz podziękował głównemu organizatorowi – Dyrektorowi Eugeniuszowi Mikłaszowi za zaangażowanie w organizację rajdów, promujących piękno Ziemi Pruchnickiej, które corocznie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, a wręczając przygotowany specjalnie na tą okazję dyplom życzył mu, aby ten entuzjazm i zapał, który emanuje, towarzyszył mu w dalszej pracy.

Program jak co roku był wypełniony wieloma atrakcjami. Po spotkaniu w Pruchniku uczestnicy przejechali do Świebodnej, gdzie nastąpił podział na grypy wiekowe i trasy:
1. Trasa I – klasa III- IV (6 km)
2. Trasa II – klasa V – VI (8 km)
3. Trasa III – klasa VII, gimnazjum i starsi (10 km).

W trakcie wędrówki wszyscy spotkali się na Mszy Św. polowej w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce. Każdy miał tam okazję poznać historię Sanktuarium w Jodłówce, zwiedzić kościół,  studzienkę, czy chociażby Park Pielgrzyma. Na trasie można się było zaopatrzyć w wodę oraz posilić się zupą z kotła z chlebem. Na zakończenie przy Szkole w Świebodnej przy licznych ogniskach odbyło się pieczenie kiełbasy, dyskoteka na placu szkolnym oraz zabawy indywidualne.

W tegorocznym rajdzie wzięło udział ponad 700 uczestników z różnych szkół. Oprócz Szkoły Podstawowej w Świebodnej, która była gospodarzem tego wydarzenia, uczestniczyły:
•    Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Jarosław
•    SP Nr 1 Pruchnik
•    ZS Rozbórz Długi
•    SP Przeworsk Nr 1
•    Gimnazjum Tyczyn
•    SP Chłopice
•    Gimnazjum Pruchnik
•    Gimnazjum Jawornik Polski
•    SP Jankowice
•    ZS Gorzyce
•    SP Olszany
•    SP Jodłówka

Organizatorami byli:
•    Szkoła Podstawowa w Świebodnej
•    Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Pruchniku
•    Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej
•    Stowarzyszenie Przewodników i Pilotów Wycieczek w Jarosławiu
•    Stowarzyszenie Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Rzeszowie.

 

 

  Wejscia: 2238