strona domowa
strona domowa
Umowa na budowę kanalizacji w Hawłowicach i nieskanalizowanej części Pruchnika podpisana!!!
piątek, 08 grudnia 2017 06:08

Wczoraj, tj. 7 grudnia 2017 r. w Urzędzie Miejskim w Pruchniku podpisana została umowa na wykonanie zadania pn.: „Budowa sieci kanalizacyjnej w miejscowości Pruchnik i Hawłowice”. Wykonawcą zadania jest Konsorcjum Firm, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Budowlane „BUDOMONT” Sp. z o.o., w Rzeszowie,

a partnerem Zakład Budowlano – Instalacyjny Grzegorz Falger z Albigowej. W imieniu Gminy Pruchnik umowę podpisywał Wacław Szkoła Burmistrz Pruchnika oraz Renata Mikłasz – Skarbnik Gminy Pruchnik, a w imieniu wykonawcy Robert Krakowski – Prezes Zarządu, pełnomocnik konsorcjum.

 

Wartość zadania to niebagatelna kwota 7 445 190,00 zł, na co Gmina Pruchnik pozyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w  wysokości 82,95 % kosztów kwalifikowanych.

W ramach tej ogromnej inwestycji, która ma zostać oddana do użytkowania już w 2018 r., w Hawłowicach wykonane zostanie ponad 11,4 km sieci grawitacyjnej i 4,5 km sieci tłocznej, a przewidywana liczba przyłączonych gospodarstw wynosi 135. W nieskanalizowanej części Pruchnika tj. ul. Zamkowa, Jarosławska, Lipowa i Grunwaldzka powstanie sieć grawitacyjna o długości ok. 3 km i ponad 1,5 km sieci tłocznej – planowane jest przyłączenie 19 gospodarstw.

Ta inwestycja rozpoczyna proces kanalizowania północnej części gminy. Po długotrwałym procesie opracowania dokumentacji, który po ponad 5 latach właśnie dobiega końca, rozpoczyna się etap fizycznego wykonania. Jest to jednak niezwykle kosztowny proces, którego wykonanie jest uzależnione od pozyskania środków zewnętrznych. Pierwszy etap zakończył się powodzeniem, gmina otrzymała maksymalną kwotę dofinansowania, do rozbudowy oczyszczalni ścieków w Pruchniku oraz budowy sieci kanalizacyjnej, o której mowa wyżej. W listopadzie br. złożony został  także wniosek o dofinansowanie budowy kanalizacji w miejscowości Rozbórz Długi.

 

  Wejscia: 2333