strona domowa
strona domowa
Spotkanie opłatkowe w Świebodnej
poniedziałek, 22 stycznia 2018 08:44

Tradycyjnie od kilku już lat na terenie Parafii Jodłówka odbywają się spotkania opłatkowe, stanowiące świetną okazję do wspólnych rozmów i kolędowania. W spotkaniach uczestniczyli księża, mieszkańcy danych miejscowości, przedstawiciele różnych instytucji i stowarzyszeń oraz przedstawiciele lokalnych władz samorządowych.

W niedzielę 21 stycznia br. w Dzień Babci takie spotkanie odbyło się w Świebodnej. Wśród licznie zgromadzonych mieszkańców Świebodnej uczestniczyli także zaproszeni goście, m.in.: Burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła, Sekretarz Gminy Robert Grządziel, Skarbnik Gminy Renata Mikłasz, czy Eugeniusz Mikłasz – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Świebodnej. Również aura nie zawiodła. Piękna zima zagościła w Świebodnej dodając uroku i świątecznego nastroju całemu wydarzeniu.

Całe spotkanie prowadziła Pani Bożena Majchrowicz – prezes Stowarzyszenia Tradycja i Rozwój, wspólnie z Sołtysem Józefem Draganem. Organizacja spotkania wiązała się z wieloma pracami, nie tylko związanymi z przygotowaniem sali czy poczęstunku, ale przede wszystkim z programem artystycznym, który jak co roku zachwycił.   Przyjęte jest, że podczas tego wydarzenia mają okazję zaprezentować się lokalni artyści, od tych najmłodszych po „prawie” seniorów. Organizatorzy - Stowarzyszenie „Tradycja i Rozwój” oraz Ochotnicza Straż Pożarna ze Świebodnej, stanęli na wysokości zadania i przygotowali wspaniałe spotkanie, wypełnione wieloma atrakcjami.

Po oficjalnym rozpoczęciu i przemówieniach, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Świebodnej przedstawiły jasełka, następnie wystąpiła Julia Dąbrowska dając piękny koncert kolęd na skrzypcach, w dalszej części zaprezentowała się również grupa taneczna przygotowana w ramach zajęć prowadzonych przez CKSiT w Pruchniku.

Ważnym punktem tego spotkania było błogosławieństwo ks. prałata Kazimierza Wójcikowskiego oraz podzielenie się opłatkiem. Po tym wszyscy usiedli przy wspólnym stole, aby posilić się przygotowanym obiadem oraz pośpiewać kolędy i pastorałki, którym przygrywali Pan Henryk Barszczak i Waldemar Wańkowicz.

Na zakończenie wystąpiła grupa kolędnicza złożona z lokalnych artystów, członków stowarzyszenia „Tradycja i Rozwój”, a finałem całego wydarzenia był pieczony dzik przygotowany przez myśliwego, a zarazem radnego Rady Miejskiej i Prezesa OSP w Świebodnej Stanisława Stanika.

Wspólne kolędowanie i radość jaka wypełniła wszystkich uczestników to dowód na to, że warto organizować takie spotkania i jak bardzo są one potrzebne. Kolejne spotkanie już za rok.

Więcej zdjęć na Naszym profilu na Facebooku

 

  Wejscia: 1982