strona domowa
strona domowa
KORONAWIRUS SARS-CoV-2 - aktualne informacje

 

 

Aktualne informacje nt. sytuacji w kraju dostępne są na stronie Ministerstwa Zdrowia:

 

 

Wszelkie komunikaty i bieżące informacje oraz zasady postępowania dostępne są na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jarosławiu:

 


XXX. Nowe zasady zasłaniania nosa i ust, otwarte kina i siłownie – wchodzimy w kolejny etap odmrażania

środa, 27 maja

Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach. Oprócz tego – otwieramy kina, teatry, siłownie i salony masażu, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. Umożliwiamy także organizację wesel do 150 osób. Mimo że odchodzimy od wielu obostrzeń, jedna zasada pozostanie aktualna nadal. Wciąż będziemy musieli zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi.

 


XXIX. Wytyczne ws. postępowania z odpadami w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2

środa, 27 maja

Wytyczne Ministra Klimatu i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na wywoływaną przez niego chorobę COVID-19 (w czasie trwania pandemii/epidemii).


 

XXVIII. Znosimy kolejne ograniczenia – 18 maja pójdziesz do fryzjera, kosmetyczki i restauracji

czwartek, 14 maja

Od poniedziałku 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni. Do tych miejsc dotrzemy szybciej, ponieważ podwyższamy limit pasażerów w transporcie publicznym. Oprócz tego od 25 maja umożliwimy bezpośrednie konsultacje z nauczycielami maturzystom i uczniom ósmych klas oraz opiekę nad uczniami klas 1-3 w szkołach podstawowych. Powoli wracamy do normalnego życia. Jednak nie będzie ono takie jak przed pandemią. Dlatego dbajmy o siebie i bądźmy ostrożni!

Więcej informacji po kliknięciu poniżej:

 


 

XXVII. 4 maja ruszą hotele, centra handlowe i rehabilitacja lecznicza

środa, 29 kwietnia

Wkraczamy w drugi zapowiadany etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Po majówce otwarte zostaną centra handlowe, sklepy budowlane będą czynne w weekendy, a hotele wznowią działalność. To jednak nie koniec. Osoby chore powrócą do rehabilitacji, a biblioteki i instytucje kultury będą stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem. Wprowadzono także zmiany w funkcjonowaniu przedszkoli i żłobków.

 


 

XXVI. Nowe terminy egzaminów maturalnego i ósmoklasisty. Przedłużamy zamknięcie przedszkoli i żłobków oraz szkół i uczelni.

poniedziałek, 27 kwietnia

Rząd przewiduje, że egzamin maturalny odbędzie się w dniach 8-29 czerwca br., a ósmoklasisty w terminie 16-18 czerwca br. Przedłużamy jednocześnie zamknięcie szkół, przedszkoli i żłobków oraz ograniczenie prowadzenia działalności dydaktycznej na uczelniach – do 24 maja br. Wszystkie terminy zależą od utrzymania obecnej dyscypliny sanitarnej przez Polaków. W najbliższym czasie rząd może przedstawić decyzje dotyczące prowadzenia pewnych form działalności opiekuńczej w części placówek.

Więcej informacji na stronie www.gov.pl

 

 


 

XXV. Uwaga! Ważna informacja dla przedsiębiorców z powiatu jarosławskiego!

wtorek, 21 kwietnia

Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu dysponuje środkami finansowymi dla mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców, samozatrudnionych i organizacji pozarządowych, zmagających się z gospodarczymi efektami epidemii koronawirusa. Są one dostępne w ramach czterech programów, uruchomionych w ramach rządowej Tarczy Antykryzysowej realizowanych przez Powiatowe Urzędy Pracy. W tej chwili jest to 20 mln złotych w przypadku PUP w Jarosławiu, będzie też można wnioskować do MRPiPS o dodatkowe środki w razie potrzeby. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą tej pomocy. Przygotowaliśmy je w formie najważniejszych informacji oraz najczęstszych „pytań i odpowiedzi”.  Więcej na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu https://jaroslaw.praca.gov.pl/ . Tam znajdą też Państwo dokumenty aplikacyjne.

Szczegóły dotyczące możliwościowi wsparcie TUTAJ

 


poniedziałek, 20.04.2020 r.

XXIV. KASA URZĘDU MIEJSKIEGO W PRUCHNIKU


czynna od dnia 21.04.2020 r. we wszystkie dni pracy Urzędu w godzinach:

8:00 do 13:00

z przerwą techniczną od godz. 10:00 do 10:30


Wszystkie osoby przychodzące do kasy zobowiązane są do noszenia maseczki zakrywającej usta i nos oraz dezynfekowania rąk płynem dezynfekującym dostępnym przy wejściu do kasy.
Przy kasie może znajdować się tylko jedna osoba.

 

KASA URUCHOMIONA ZOSTAŁA W PODPIWNICZENIU BUDYNKU – DOSTĘP PRZEZ BOCZNE WEJŚCIE DO URZĘDUXXIII. Zasady w zakresie pomocy osobom prowadzącym działalność w lokalach użytkowych stanowiących własność Gminy Pruchnik oraz osobom dzierżawiącym tereny gminne.

poniedziałek, 20.04.2020

W związku z obecną sytuacją spowodowaną zagrożeniem epidemicznym, Burmistrz Pruchnika w drodze Zarządzenia określił zasady w zakresie pomocy osobom prowadzącym działalność w lokalach użytkowych stanowiących własność Gminy Pruchnik oraz osobom dzierżawiącym tereny gminne.

Szczegóły oraz wnioski do pobrania TUTAJ


XXII. NOWA NORMALNOŚĆ

poniedziałek, 20.04.2020

Od 20 kwietnia zmienią się niektóre zasady bezpieczeństwa. Zakupy w sklepie zrobi w jednym czasie więcej osób, do lasu i parku wejdziemy w celach rekreacyjnych, a młodzież powyżej 13 roku życia będzie mogła poruszać się bez opieki osoby dorosłej. Proces ten będzie podzielony na etapy – tak, aby zachować maksimum bezpieczeństwa obywateli.

Więcej szczegółów na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/nowa-normalnosc-etapyXXI. KOLEJNE KROKI W WALCE Z KORONAWIRUSEM - 31.03.2020

środa, 01.04.2020

 

 

- PLAKAT INFORMACYJNY

 

- ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii


 


 

 

XX. INFORMACJE NT. ODKAŻANIA POMIESZCZEŃ I PRZESTRZENI PUBLICZNEJ

Środa, 01.04.2020 

XIX. NOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM

środa, 25 marca 2020

- więcej informacji

 


 

XVIII. OGŁOSZENIE o dalszym zawieszeniu działalności ośrodków wsparcia na terenie Gminy Pruchnik.

środa, 25 marca 2020

 


XVII. Bezpłatna Pomoc Psychologiczna dla mieszkańców Gminy Pruchnik

wtorek, 24 marca 2020


 

XVI. INFORMACJA o funkcjonowaniu opieki zdrowotnej na terenie GMINY PRUCHNIK

poniedziałek, 23 marca 2020

 

 


 

XV. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii

piątek, 20 marca 2020

 


 

XIV. ZASADY KWARANTANNY W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM

czwartek, 19 marca 2020XIII. INFORMACJA DLA OSÓB STARSZYCH I OSÓB PRZEBYWAJĄCYCH W KWARANTANNIE

środa, 18 marca 2020


XII. DLA ODBYWAJĄCYCH KWARANTANNĘ - zasady korzystania z opieki zdrowotnej !!!

środa, 18 marca 2020

Osoby przebywające na kwarantannie nie mogą osobiście zgłaszać się do ośrodka zdrowia.

W przypadku narastających objawów choroby należy niezwłocznie skontaktować się ze stacją SANEPID w Jarosławiu, która zadecyduje o dalszym postępowaniu wobec pacjenta.

Tel. 16 624 24 40, po godz. 15:00 – 606 930 055:

 


 

XI. POMOC PSYCHOLOGICZNA dla osób objętych kwarantanną w związku z podejrzeniem zarażenia wirusem SARS-CoV-2

wtorek, 17 marca 2020

 


 

X. WAŻNA INFORMACJA - NOWE ZASADY PRACY URZĘDU MIEJSKIEGO W PRUCHNIKU

niedziela, 15 marca 2020

 


IX. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego.

piątek, 13 marca 2020

 


 

VIII. PLAKAT INFORMACYJNY

piątek, 13 marca 2020 

VII. UWAGA ważny komunikat !!!

APELUJEMY DO NASZYCH UCZNIÓW I ICH RODZICÓW, ABY PRZESTRZEGAĆ ZASAD DOMOWEJ KWARANTANNY

piątek, 13 marca 2020


 

VI. INFORMACJA - prośba o rozważne korzystanie z usług Urzędu Miejskiego w Pruchniku poprzez kontakt telefoniczny lub elektroniczny.

czwartek, 12 marca 2020

 


 

V. #KORONAWIRUS: ważne dla seniorów

środa, 11 marca 2020


 

IV. KOMUNIKAT w sprawie zamknięcia Dziennego Domu Senior Wigor w Pruchniku i Klubu Senior + w Hawłowicach.

środa, 11 marca 2020


 

III. ZAWIESZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZYCH W PRZEDSZKOLACH, SZKOŁACH I PLACÓWKACH OŚWIATOWYCH NA OBSZARZE CAŁEGO KRAJU

środa, 11 marca 2020

 


 

II. PLAKATY INFORMACYJNE DOTYCZĄCE KORONAWIRUSA

Podstawowe informacje jak zapobiegać zakażeniu KORONAWIRUSEM - plakat w 6 wersjach językowych

wtorek, 10 marca 2020 

I. CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KORONAWIRUSIE

Podstawowe informacje - zasady postępowania, zalecenia, plakat informacyjny

piątek, 28 lutego 2020
 

  Wejscia: 1534