strona domowa
strona domowa
Szczepienia przeciwko COVID-19 w domu - dla osób, które ze względu na stan zdrowia nie mogą samodzielnie dotrzeć do stacjonarnego punktu szczepień.
wtorek, 09 marca 2021 09:07

ZAWIADOMIENIE
Dotyczy: Szczepienia przeciwko COVID-19 w domu - dla osób, które ze względu na stan zdrowia nie mogą samodzielnie dotrzeć do stacjonarnego punktu szczepień.


Urząd Miejski w Pruchniku, na podstawie informacji uzyskanej z Centrum Medycznego Kormed

Sp. z o.o. Spółka Komandytowa, ul. Tadeusza Kościuszki 141/7, 37-600 Lubaczów, zawiadamia mieszkańców gminy, że w/w podmiot jest wyjazdowym punktem szczepień – czyli zespołem dedykowanym do szczepień wykonywanych w domu.

Dotyczy to osób, które ze względu na stan zdrowia nie mogą samodzielnie dotrzeć do stacjonarnego punktu szczepień.

Informujemy zainteresowanych mieszkańców, aby zgłaszali potrzebę szczepienia w domu do placówek POZ i pielęgniarek długoterminowych, których zadaniem jest przesłanie listy chętnych do tego rodzaju szczepień z uwzględnieniem zasad zawartych poniżej.

Dane kontaktowe:

Centrum Medyczne Kormed Sp. z o.o. Sp. k.  ul. T. Kościuszki 141/7, 37-600 Lubaczów

Telefony: 16 7362105, 16 6320310,

fax: 177852672, poczta

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

POZ Pruchnik 16 628 80 12


Zadania mobilnych zespołów szczepień

  • zespół wyjazdowy przyjmuje zgłoszenia bezpośrednio od przychodni podstawowej opieki zdrowotnej, która potwierdza zasadność szczepienia i przekazuje taką informację w postaci papierowej lub elektronicznej. Informacja powinna zawierać unikalny numer skierowania pacjenta na szczepienie oraz stwierdzenie zasadności szczepienia w miejscu pobytu pacjenta;

  • informacje przekazuje placówka POZ w każdy dostępny sposób, uzgodniony z wyjazdowym punktem szczepień, z zachowaniem bezpieczeństwa ochrony danych osobowych;

  • po otrzymaniu informacji wyjazdowy punkt szczepień kontaktuje się z Pacjentem (ważne jest podanie numeru telefonu) lub osobą działającą w jego imieniu,  wpisuje (rejestruje ) pacjenta  w systemie e-Rejestracji poprzez utworzenie harmonogramu szczepień  tzw. slotów wewnętrznych oraz wyznacza termin szczepienia;           

  • pacjenta może również zgłosić do zespołu wyjazdowego pielęgniarka opieki długoterminowej; w takiej sytuacji postępowanie jest analogiczne jak w przypadku zgłoszenia za pośrednictwem POZ;

  • zespół wyjazdowy, ustalając terminy szczepień, bierze pod uwagę odległość pomiędzy kolejnymi pacjentami i czas, w jakim należy zużyć fiolkę szczepionki.





  Wejscia: 978