Grota Solna w Pruchniku

Współrzędne - 49.88453190964618, 22.498430453951666

tel. 16 733-20-77

Godziny otwarcia:

wtorek - sobota:11:00 - 18:00 (ostatni seans o godz. 17.00)

niedziela: 14:00 - 19:00

poniedziałki nieczynne.

W grocie solnej jest do dyspozycji m.in. 7 leżaków, tężnia, czy generator soli. Jest to niezwykle ciekawy i innowacyjny obiekt w naszym regionie, który świetnie wpisuje się w aktualne zapotrzebowanie na tego typu zabiegi ze względu na panującą sytuację epidemiczną, a bardzo ważnym jest fakt, że z groty solnej będzie mogło darmowo skorzystać ok. 280  mieszkańców Gminy Pruchnik miesięcznie.

Wartym poinformowania jest fakt, że 45 minutowy seans w grocie solnej zapewni taki poziom wchłaniania jodu jak 3 dniowy pobyt nad morzem, więc naprawdę warto skorzystać z tej oferty.

Cały budynek składa się z dwóch części, w pierwszej znajduje się wspomniana powyżej grota solna, z której częściowo będzie możliwość nieodpłatnego korzystania, w drugiej natomiast odpłatnie będą świadczone:
1) usługi rehabilitacyjne związane z problemami ze strony układu oddechowego, szczególnie po zakażeniu koronawirusem:

• terapia polem elektromagnetycznym,
  • terapia hiperbaryczna,

2) rehabilitacja ogólnoustrojowa

• ćwiczenia ogólnousprawniające dostosowywane indywidualnie dla klienta,
  • stymulujące masaże,
  • aromatoterapia,

3) zestaw zabiegów oddechowych, rozluźniających i rozciągających przy relaksującej muzyce, przygotowanych indywidualne dla określonych grup klientów.