strona domowa
strona domowa
Pruchnickie Sochaczki 2021
czwartek, 22 lipca 2021 08:38

W niedziele 18.07.2021 roku, po rocznej przerwie, na pruchnicki rynek ponownie powróciły „Pruchnickie Sochaczki”. Tegoroczny Jarmark Sztuki Ludowej zorganizowany był po raz dziewiętnasty. Kiermasz rozpoczął się o godzinie 13 na rynku. Do Pruchnika przybyło blisko 50 twórców, którzy mieli okazję zaprezentować różnorodny dorobek artystyczny. Gliniane garnki, haftowane serwety, piękne i różnorodne obrazy, rzeźby, kosze z wikliny i wiele, wiele innych dzieł można było znaleźć w tym dniu na Jarmarku.

Oprócz tego, nie zabrało także pysznych przekąsek i słodkości, które przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich.

Tradycyjnie już, oprócz kiermaszu, na scenie swoje umiejętności wokalne prezentowały zaproszone zespoły, a w tym roku były to: kapela ludowa Dynowanie z Dynowa, kapela Lola z pogranicza lasowiacko-rzeszowskiego oraz duet Gajda z Olszanicy. Dla najmłodszych przewidziane zostały atrakcje w postaci warsztatów garncarskich i tkackich oraz różnego rodzaju animacje.

 

Tekst i zdjęcia: CKSiT w Pruchniku


 

 

  Wejscia: 926