strona domowa
strona domowa
Koncert rocznicowy – Strażacka Orkiestra Dęta z Pruchnika ma 47 lat
poniedziałek, 26 września 2022 07:20

 

W minioną niedzielę 25.09.2022 r. w scenerii pruchnickiego parku odbył się koncert z okazji 47 rocznicy powstania Strażackiej Orkiestry Dętej z Pruchnika. Patronat nad  tym wydarzeniem objął Wacław Szkoła Burmistrz Pruchnika.

W koncercie mógł uczestniczyć każdy, kto tylko chciał, ponieważ była to otwarta impreza, a swoją obecnością zaszczycili m.in. Stanisław Kłopot – Starosta Jarosławski, Wacław Szkoła – Burmistrz Pruchnika, Wiesław Jamrozik – Przewodniczący Rady Miejskiej w Pruchniku wraz z radnymi, Robert Grządziel – Sekretarz Gminy Pruchnik, Zygmunt Jasiłek – Komendant Gminny Związku OSP RP w Pruchniku oraz przedstawiciele Jednostek OSP z terenu gminy, pracownicy Urzędu Miejskiego oraz gminnych Jednostek organizacyjnych i mieszkańcy gminy.

Organizatorem wydarzenia był Urząd Miejski w Pruchniku. W programie znalazły się występy zarówno lokalnych artystów – uczniów Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Pruchniku – wystąpił zespół akordeonowy oraz chór, jak i goście - grupa z Jarosławskiej Sceny Piosenki Aktorskiej działająca przy Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki, prowadzona przez Panią Justynę Wotę, konferansjerkę wczorajszego koncertu. Było tradycyjne sto lat oraz tort dla wszystkich. Koncert Strażackiej Orkiestry, a także występy pozostałych artystów cieszyły się bardzo dobrym odbiorem wśród publiczności. Nie zabrakło życzeń oraz dobrej zabawy. Orkiestra przyjęła także do swojego grona Wojciecha Steca – pracownika Urzędu Miejskiego w Pruchniku, inicjatora i głównego organizatora koncertu nadając mu tytuł członka honorowego.

W tym roku pożegnaliśmy założyciela i wieloletniego kapelmistrza tej Orkiestry ś.p. Zbigniewa Bratkowskiego, który przed wieloma laty rozpoczął edukację muzyczną na terenie gminy. Jak to określił obecny kapelmistrz orkiestry Hubert Hadro, pierwsza szkoła muzyczna w Pruchniku mieściła się w domu Pana Bratkowskiego. Dzięki jego zaangażowaniu i wieloletniej pracy Orkiestra przetrwała do dzisiaj, swoją muzyką promuje Gminę Pruchnik i za trzy lata będzie obchodzić jubileusz 50-lecia.

Koncert został zorganizowany w celu zaprezentowania orkiestry, uczczenia rocznicy jej powstania a także zachęcenia mieszkańców gminy, w szczególności dzieci i młodzieży do wstąpienia w jej szeregi.

Wideo relacja dostępna pod adresem http://pod24.info/telewizja-pod24.html?slg=koncert-jubileuszowy-orkiestry-d%C4%99tej-w-pruchniku

 

 

 

 

 

  Wejscia: 1251