strona domowa
strona domowa
VII Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Pruchnika śladami Miłosza Wałacha
piątek, 20 stycznia 2023 13:49

W dniach 18-19 stycznia 2023 roku w sali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Pruchniku odbył się VII Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Pruchnika śladami Miłosza Wałacha. Patronat honorowy nad turniejem objęli: Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot i Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch.

Patronat medialny nad turniejem sprawowali: Telewizja Internetowa POD 24 oraz Gazeta Jarosławska.

W ceremonii otwarcia turnieju udział wzięli: Mariusz Trojak - Wicestarosta Jarosławski, Wacław Szkoła - Burmistrz  Pruchnika, Robert Grządziel - Sekretarz Gminy Pruchnik, Bernadeta Jasińska - Kierownik Oddziału Jakości i Zarządzania Edukacją w Przemyślu – Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Magdalena Długosz - Dyrektor SP Nr 1 w Pruchniku, Krzysztof Łuc - Dyrektor CKSiT w Pruchniku, Marta i Grzegorz Wałach – rodzice Miłosza Wałacha.

Rywalizacja sportowa odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: kat I  2008 i 2009, kat II 2010 i młodsze. Opiekę medyczną podczas zawodów sprawował: Robert Pszonak. Turniej sędziowali: Sylwia Strzębała, Annamaria Musakova, Stanisław Olszański i Jakub Wańkowicz. Sędziowie stolikowi: Kacper Flak i Mikołaj Kos.
Kategoria 2010 i młodsze

 

 

Kategoria 2008 i młodsze

Drużyna z Zarzecza grała poza konkursem!

Wyróżnienia indywidualne


Kategoria I – Rocznik 2010 i młodsze

 • Najlepsza bramkarka – Rozwód Nadia (Rzeszów)
 • Król strzelców -     Świętoniowska Kaja (Jarosław)
 • Najlepsza zawodniczka turnieju – Julia Potoczny (Pruchnik)

Wyróżnione zawodniczki z poszczególnych drużyn:

 • UKS Jedynka Pruchnik  - Małaszowska Lena i Dietrich Kinga
 • KS Weres Lubień Wielki – Chłopecka Olena i Szopska Anastazja
 • JKS SAN Jarosław – Hałoń Nikola i Wilk Gabriela
 • UKS Jedynka Pruchnik II – Kasprzyk Emilia i Potoczny Zofia
 • SPR SP 18 HANDBALL RZESZÓW – Konior Maja i Kuter Patrycja


Kategoria II – Rocznik 2008 i 2009

 

 • Najlepsza bramkarka – Chłopecka Maria (Lubień Wielki – UA)
 • Król strzelców -     Mytych Zuzanna (Dzikowiec)
 • Najlepsza zawodniczka turnieju – Kiwacka Wiktoria (Pruchnik)

Wyróżnione zawodniczki z poszczególnych drużyn:

 • KS Weres Lubień Wielki – Łobas Natalia i Czorna Wiktoria
 • JKS SAN Jarosław – Pokrywka Weronika i Knara Gabriela
 • ULKS Koliber Zarzecze – Płocica Karolina i Świtalska Kinga
 • UKS Olszynka Dzikowiec – Wojnar Wiktoria i Ofiara Martyna
 • Najlepsza zawodniczka z UKS Jedynka Pruchnik- Kamińska Maja i Wańkowicz Milena
 • Najmłodsza zawodniczka turnieju: Alina Kochanowicz
 • Najsympatyczniejsza zawodniczka turnieju: Liliana Jedlińska – specjalna nagroda ufundowana przez p. Martę i Grzegorza Wałach
 • Najlepszy trener: Artur Kaplita (Rzeszów) i Wiktor Faryniak (Lubień Wielki)

Pamiątkowe koszulki Miłosza Wałacha otrzymali: Zygmunt Szumilak (Prezes ULKS Koliber Zarzecze), Magdalena Długosz (Dyrektor SP Nr 1 w Pruchniku), Wiktor Faryniak (trener KS Weres Lubień Wielki) i Jakub Wańkowicz (sędzia).

Bardzo serdecznie dziękujemy Urzędowi Miejskiemu w Pruchniku, Starostwu Powiatowemu w Jarosławiu, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Telewizji POD 24, Gazecie Jarosławskiej, sponsorom, rodzicom, pracownikom szkoły, sędziom, opiece medycznej i wszystkim którzy przyczynili się do tego aby powyższe zawody miały odpowiedni przebieg i były zorganizowane na odpowiednim poziomie.


Tekst i zdjęcia: organizator

 

  Wejscia: 727