strona domowa
strona domowa
Program modernizacji kompleksów sportowych „Moje Boisko – ORLIK 2012” - Gmina Pruchnik otrzyma dotację na modernizację kompleksu sportowego w Pruchniku
wtorek, 28 lutego 2023 10:37

Gmina Pruchnik znalazła się w gronie 170 gmin, które otrzymają dofinansowanie na remont kompleksu sportowego "Moje Boisko - ORLIK 2012". Na zadanie pn.: "Modernizacja kompleksu sportowego "Moje Boisko - ORLIK 2012 w Pruchniku" gmina pozyska z Ministerstwa Sportu i Turystyki kwotę 99 200,00 zł.

Jak czytamy na stronie internetowej Ministerstwa Sportu i Turystyki:

 

170 inwestycji zostało dofinansowanych w ramach Program modernizacji kompleksów sportowych „Moje Boisko – ORLIK 2012” – edycja pilotażowa 2022. Łączna kwota dofinansowania wyniosła ostatecznie prawie 46 mln zł przy planowanych pierwotnie 30 mln zł.

Nie ma zdrowego i aktywnego społeczeństwa bez bezpiecznej i nowoczesnej infrastruktury sportowej, dlatego cieszę się, że przy ministerialnym dofinansowaniu zmodernizowanych zostanie 170 orlików. To na nich zwykle zaczyna się przygoda młodych sportowców – przyszłych mistrzów sportu – powiedział Kamil Bortniczuk, minister sportu i turystyki.

W listopadzie 2022 informowaliśmy o 181 wnioskach inwestycyjnych wstępnie zakwalifikowanych do dofinansowania (więcej o tym tutaj). Po ich ocenie merytorycznej pozytywnie ocenionych, a tym samym dofinansowanych zostało 170 inwestycji.

Program modernizacji kompleksów sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” – Edycja pilotażowa 2022

Celem programu jest dofinansowanie inwestycji polegających na remoncie, modernizacji lub przebudowie kompleksów sportowych, powstałych w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Program ma służyć przywróceniu pełnej funkcjonalności sportowej obiektów.

W ramach Programu dofinansowaniem mogą być objęte zadania polegające na remoncie, modernizacji lub przebudowie kompleksów sportowych, powstałych w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”.

Gmina Pruchnik znajduje się na poz. 103 protokołu załączonego poniżej.

 Źródło - https://www.gov.pl/web/sport/program-modernizacji-kompleksow-sportowych-moje-boisko--orlik-2012--edycja-pilotazowa-2022-rozstrzygniety

 

  Wejscia: 705