strona domowa
strona domowa
Konkursy dotacyjne Fundacji PZU
piątek, 05 maja 2023 06:51

Fundacja PZU ogłosiła tegoroczne nabory wniosków w ramach trzech, następujących programów skierowanych do dzieci i młodzieży:

  • „Młodzi niepełnosprawni – sprawni z Fundacją PZU”,
  • „Fundacja PZU z Kulturą”,
  • „Z Fundacją PZU po lekcjach”.

 

Ogłoszone nabory wniosków są skierowane do stowarzyszeń, fundacji oraz uczniowskich klubów sportowych, które mają szansę na zdobycie wsparcia finansowego dla projektów realizowanych na terenach wiejskich oraz w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców.

W ramach konkursu „Młodzi niepełnosprawni – sprawni z Fundacją PZU", organizacje mogą aplikować o dotacje na projekty dotyczące zdrowia i pomocy społecznej, których celem jest zwiększenie samodzielności, sprawności fizycznej i psychicznej oraz aktywności społecznej osób niepełnosprawnych – dzieci, młodzieży i dorosłych. Nabór wniosków potrwa od 9 maja do 8 czerwca 2023 r.

Drugim obszarem tematycznym ogłoszonych naborów jest kultura i historia, a w ramach konkursu „Fundacja PZU z Kulturą", organizacje mogą aplikować o dofinansowanie projektów umożliwiających dzieciom i młodzieży dostęp do różnych form kultury poprzez udział w interesujących wyjazdach do instytucji kultury oraz warsztatach edukacyjnych. Nabór wniosków potrwa od 1 lipca do 1 sierpnia 2023 r.

Trzeci obszar tematyczny to edukacja, a w ramach konkursu „Z Fundacją PZU po lekcjach” organizacje pozarządowe mogą aplikować o granty na realizację projektów mających na celu wsparcie inicjatyw edukacyjnych i wyrównanie szans społecznych dla dzieci i młodzieży. Nabór wniosków potrwa w tym przypadku od 1 września do 30 września 2023 r.

Szczegółowe informacje na temat naborów wniosków można znaleźć na stronie Fundacji PZU.

Źródło: https://wartowiedziec.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=68675:konkursy-dotacyjne-fundacji-pzu&catid=95:rozwoj-i-fundusze&Itemid=117

  Wejscia: 574