Urząd Miejski w Pruchniku

• Urząd Miejski w Pruchniku
    ul. Rynek 1
    37-560 Pruchnik
    od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 -15.00, we wtorki w godz. 8.00-16.00.

Osoba właściwa do załatwienia sprawy

• Józef Chmielecki - Kierownik Referatu Planowania Przestrzennego
    parter, pok. Nr 9

Sposób załatwienia sprawy

Wydanie decyzji:
  • rozgraniczeniu nieruchomości
  • umorzeniu postępowania (ugoda zawarta przed geodetą)
  • umorzeniu postępowania i przekazaniu sprawy z urzędu do rozpatrzenia sądowi (brak podstaw do wydania decyzji o rozgraniczeniu)

Wniosek o przeprowadzenie rozgraniczenia zawierający następujące dane:
  • imię i nazwisko wnioskodawcy oraz adres zamieszkania,
  • numery rozgraniczanych działek,
  • położenie działek,
  • dane osobowe właścicieli rozgraniczanych działek oraz ich adresy.
Załączniki do wniosku:
  • dokument własności (np. odpis z księgi wieczystej, akt własności ziemi (kserokopia)
  • wypisy z rejestru gruntów,
  • kopia mapy ewidencji gruntów dla rozgraniczanych nieruchomości

Opłata

• Nie pobiera się opłat za postępowanie administracyjne.
  • Opłaty za czynności techniczne wykonywane przez upoważnionego geodetę ponoszą zainteresowane strony.

Termin załatwienia sprawy

• W ciągu miesiąca od złożenia przez geodetę upoważnionego do przeprowadzenia czynności technicznych dokumentacji rozgraniczenia przyjętej do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w Jarosławiu.

Tryb odwoławczy

• Strona niezadowolona z ustalenia przebiegu granicy może żądać, w terminie 14 tu dni od dnia doręczenia jej decyzji o rozgraniczeniu nieruchomości przekazania sprawy Sądowi Rejonowemu w Jarosławiu.
  • Odwołanie do Samorządowego kolegium Odwoławczego w Przemyślu za pośrednictwem Burmistrza Pruchnika w terminie 14 dni od dnia otrzymania decyzji.

Podstawa prawna

• art. 29 – 34 ustawy z dnia 17 maja 1989 roku Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2016 roku, poz. 1629 ze zmianami)

Uwagi

• Postępowanie rozgraniczeniowe poprzedzone jest wydaniem przez organ postanowienia o wszczęciu postępowania rozgraniczającego określające wnioskodawcę, przedmiot sporu, strony oraz upoważnienie geodety do przeprowadzenia czynności technicznych rozgraniczenia.

• brak.