strona domowa
strona domowa
Rozświetlamy Polskę - Gmina Pruchnik z kolejnym dofinansowaniem
wtorek, 05 grudnia 2023 09:36

Rozstrzygnięto dziewiątą edycję rządowego Programu Inwestycji Strategicznych pod nazwą „Rozświetlamy Polskę”. Samorządy mogły ubiegać się o dofinansowanie modernizacji oświetlenia ulicznego. Łącznie przyznano im prawie 1 mld zł na 1214 inwestycji.

 

BGK jest operatorem Programu Inwestycji Strategicznych. Przyjmował wnioski gmin o dofinansowanie na modernizację oświetlenia ulicznego za pośrednictwem aplikacji Polski Ład i to on będzie wypłacał środki z programu. Wnioski składane przez samorządy analizowała działająca przy KPRM komisja ds. wsparcia Programu. Komisja przygotowała rekomendacje, na podstawie których o przyznaniu dofinansowania decydował Prezes Rady Ministrów. Tekst pochodzi ze strony: https://www.portalsamorzadowy.pl/finanse/sa-wyniki-rzadowego-programu-rozswietlamy-polske-zobacz-liste-beneficjentow,508422.html

Gmina Pruchnik rokrocznie przeznacza w swoim budżecie środki finansowe na zadania w zakresie budowy i modernizacji oświetlenia ulicznego. W latach 2021-2023 wydatkowaliśmy prawie 2 mln złotych na budowę nowych punktów oświetleniowych i wymianę ponad 700 opraw sodowych na energooszczędne ze źródłem światła typu LED. Wówczas również zostało pozyskane dofinansowanie m.in. z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dzięki dofinansowaniu w kwocie 203 300,00 zł z programu "Rozświetlamy Polskę" Gmina Pruchnik będzie mogła w 2024 r. kontynuować modernizację oświetlenia.

 

 

  Wejscia: 527