strona domowa
strona domowa
Dni Pruchnika - 2012

 

W dniach 2 – 3 czerwca 2012 roku na stadionie sportowym w Pruchniku odbyły się uroczystości związane z obchodami dni miasta, cyklicznej imprezy zorganizowanej przez Urząd Miejski w Pruchniku oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku.

Pruchnik prawa miejskie uzyskał ok 1370 roku. Był on wówczas prywatną miejscowością kolejnych rodów szlacheckich bądź rycerskich. W późniejszych latach Pruchnik przeżywał czasy rozwoju i upadków. Ostatecznie po uruchomieniu kolei i zmianie szlaków handlowych stopniowo spadało znaczenie ekonomiczne Pruchnika co sprawiło że w roku 1935 utracił on prawa miejskie. Status miasta został Pruchnikowi przywrócony z dniem 1 stycznia 2011 roku rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 27 lipca 2010 roku.

Obchody rozpoczęły się w sobotę o godzinie 16-tej przekazaniem przez Pana Burmistrza Wacława Szkołę kluczy do „bram miasta” młodzieży ze Szkoły Podstawowej Nr. 1 im. Komisji Edukacji Narodowej, która przygotowała specjalny program artystyczny otwierający dwudniowe święto.

Na czas imprezy organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, konkursów i występów. Szczególny powód do radości mieli najmłodsi uczestnicy naszej imprezy, dla których przygotowano wesołe miasteczko, kącik malucha, gdzie można było pograć w piłkę, pozjeżdżać na zjeżdżalni, kolejce elektrycznej, a dla odważniejszych skoki na ogromnej trampolinie. Można było także wygrać wspaniałe nagrody, w konkursach dla publiczności z wiedzy ogólnej o naszym mieście.

W sobotnie popołudnie towarzyszyło nam wiele występów artystycznych, min. występ mieszkanki Kramarzówki, laureatki wielu konkursów wokalnych – Symonidy Modras. Następnie uczestników bawił zespół Baflo.

Gwiazdą sobotniego wieczoru był koncert zespołu Baciary, jednego z najlepszych zespołów rozrywkowych z Podhala. Swoistym połączeniem muzyki tanecznej z folklorem góralskim podbili serca zgromadzonych na stadionie słuchaczy.

Zakończeniem wieczoru była zabawa taneczna, która trwała prawie do białego rana.

 

Galeria z piewszego dnia imprezy

 

Drugi dzień Dni Pruchnika obfitował w jeszcze większe atrakcje. Rozpoczął się koncertem zespołu akordeonistów z Państwowej Szkoły Muzycznej w Jarosławiu, prowadzonego przez Pana Romana Olejarza który wychował wielu świetnych akordeonistów. Akordeoniści popisali się wspaniałym wykonaniem prezentowanych utworów, wśród których mogliśmy usłyszeć min tango, walca, pasa doble.

Kolejnym punktem programu były prezentacje artystyczne w wykonaniu uczniów szkół z terenu Gminy Pruchnik:

  • Szkoła Podstawowa w Rozborzu Długim
  • Przedszkole Samorządowe w Pruchniku
  • Szkoła Podstawowa w Pruchniku
  • Gimnazjum Publiczne w Pruchniku
  • Szkoła Podstawowa w Świebodnej
  • Szkoła Podstawowa w Jodłówce
  • Szkoła Podstawowa w  Kramarzówce

Największym zainteresowaniem, nie tylko najmłodszych cieszył się blok zabaw dla dzieci „Malwina w zaczarowanym lesie”. Był tam szczudlarz, pokaz baniek mydlanych, malowanie buzi, szalone karaoke oraz wiele innych zabaw.

Gwiazdą wieczoru był zespół Bayer Full, w czasie koncertu odbył się pokaz sztucznych ogni. Całość zakończyła się dyskoteką pod gwiazdami.

Pomimo kaprysów pogody Pruchnik bawił się świetnie.

Dziękujemy wszystkim obecnym, a w szczególności organizatorom i wszystkim osobom które pomogły zorganizować tą imprezę i czuwały nad jej przebiegiem.

 

Galeria z drugiego dnia imprezy

  Wejscia: 7626